Özlem Yeşildere

Özlem Yeşildere, profesyonel hayatına Yönetim Danışmanı olarak başladı. 1994 yılında Procter & Gamble’a katıldı. Operasyon ve finans fonksiyonlarinda, Türkiye ve Avrupa’da birçok kritik yönetim rolü üstlendi. 2011 yılında Philips Türkiye’nin ilk kadın ve ilk Türk CFO’su olarak göreve başladı. Türkiye Operasyonunun CFO rolü ile, 15 ülke ve 4 ofisi kapsayan Philips Orta Doğu ve Türkiye bölgesinin CFO rolünü eş zamanlı yürüttü. Bölgenin stratejilerinin oluşturulmasında ve etkin olarak hayata geçirilmesinde önemli rol oynadı. 2014 yılında Mobiliz Bilgi İletişim Teknolojileri’nde CEO olarak üstlendiği görevinde şirketin 360 derece dönüşümüne liderlik etti. 2017’de katıldığı Koton Mağazacılık Tekstil’de Genel Müdür Yardımcısı olarak Koton’un finans ve strateji süreçlerini yönetti.

Aralık 2019’dan beri Mey Diageo’da Finans ve Dijital Transformasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Ünlü&Co’da bağımsız yönetim kurulu üyesidir.

Özlem Yeşildere, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezundur. Manchester Üniversitesi’nden İş Ekonomisi dalında Yüksek Lisans diploması almıştır.

Çeşitliliğe ve kadınların iş hayatına etkin katılımını arttırmaya gönül veren Özlem Yeşildere YenidenBiz’in kurucularındandır ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. 18 aylık Yönetim Kurulunda Kadın Programını tamamlamıştır. Gestalt koçluk eğitimi almıştır. Her yaşta kadınlara ve TurkishWin, YenibirLider gibi platformlarda da gençlere liderlik ve koçluk yapmaktadır.