Mustafa Yücelgen

1973 İstanbul doğumludur.

1991 Kadıköy Anadolu Lisesi, 1995 İTÜ Matematik Mühendisliği’ni bitirdi.

1995’te Compaq Bilgisayarda başladığı profesyonel yaşamında sırasıyla bilgisayar bakım ve satışı, sunucu ve network kurulumları, sistem mühendisliği, eğitmenlik gibi çeşitli işler yaptı.

1998 yılında girdiği Koç Bilgi Grubu’nda Koç Sistem ve Koç Bryce şirketlerinde çeşitli kademelerde eğitimci ve yönetici olarak görev yaptıktan sonra 2003 yılında kendi firması, Karma Eğitim Hizmetlerini kurdu.

2006 senesinde şirketinin büyüme planları neticesinde bir yatırım alarak Bilgi Kurdu Eğitim ve Bilişim Hizmetleri’ni kurdu. Halen 100’den fazla yerel ve uluslararası müşterisine kurumsal e-öğrenme hizmetleri veren Bilgi Kurdu ile farklı alanlara da yatırımlar yapmaktadır.

Aktif olarak 15 senedir e-öğrenme, insan kaynakları yazılımları ve zengin internet uygulamaları konularında çalışmaktadır. Özellikle uzaktan eğitim teknolojileri, eğitsel animasyon ve oyun tasarımı konusunda uzmanlaşmıştır.

12 sene yarı profesyonel olarak rüzgâr sörfü yarışlarına katılmıştır. Aktif spor hayatını noktaladıktan sonra uzak doğu dövüş sanatları merakı neticesinde Aikido çalışmaya başlamıştır.

Kuantum fiziği ve sinirbilim üzerine araştırmalar yapıp makaleler yazmaktadır.

Dikkat ve konsantrasyon geliştirici zihinsel pratikler ve meditasyon üzerine eğitimler almaktadır.