Gülfem Çakmakçı

Gülfem Çakmakçı 20 yılı aşkın süren Bilişim sektörü yolculuğunda, Seagate, Dell ve son olarak Lenovo gibi dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinde Türkiye, Orta Doğu ve Afrika’yı kapsayan liderlik görevleri üstlenmiştir. Kurumsal liderliği süresince Değişim Yönetimi, Organizasyonlarda Yeniden Yapılanma ve Yüksek Performanslı Ekipler kurma konularına odaklı çalışmıştır. 2015 yılında Lenovo Genel Müdürlüğüne ve bilişim sektörüne veda eden Gülfem, Profesyonel Yöneticilikten, Lider gelişimi ve kurumsal dönüşüm danışmanlığı alanlarında kurucu ortağı olduğu Prana Danışmanlık ile ikinci kariyerine devam etmektedir.

Gülfem, birey, ekip ve kurumların güçlendirilmesine yönelik liderlik, çatışma ve stratejik ifade, odaklanma konsantrasyon çalışmaları, kişisel farkındalık ve dönüşüm, bireysel ve sistem koçluğu alanlarında çalışmalar yapmaktadır. Türkiye’de kadın konularında çalışmalar yapan Yönetim Kurulunda Kadın Derneği ve Yeniden Biz Derneğinin Yönetim Kurulu üyesidir. Kadının güçlendirilmesi konusunda dernekler aracılığıyla çalışmalar yapmaktadır.

Kişisel dönüşüm ve zihnin arınması odağında, 2011 yılından beri Uzakdoğu öğretileri ile kendi içsel yolculuğuna Cem Şen öğretmenliğinde devam etmektedir. Beden ve Zihin dengesi, tam farkındalık ve tam konsantrasyon çalışmaktadır.

Gülfem Çakmakçı evli ve bir genç annesidir. Ailesi ile birlikte off road dağ bisikleti ve kiteboard yapmaktan son derece keyif alıyor.